چگونه یک تیزر جذاب بسازیم؟

تیزر جذاب یک ویدیوی کوتاه است که باید شما را برای تماشای کل ویدیو ترغیب کند. بنابراین، یک تیزر هدف تبلیغاتی دارد و باید در چند ثانیه بیننده را دعوت کند تا بیشتر ببیند. تیزر اغلب شامل یک مجموعه‌ای از نکات برجسته تولید است. همچنین می تواند یک بخش مستقل باشد: یک قسمت هیجان انگیز یا خنده دار از یک صحنه.

تیزرهای فیلم ها را تریلر نیز می نامند. در زمینه تلویزیون، تیزر جذاب اغلب به ویدیوی تبلیغاتی گفته می شود. در زمینه بازاریابی محتوای ویدیویی، تیزرها معمولا برای جذب مخاطب از طریق اینستاگرام، فیس بوک یا لینکدین به صفحه فرود محصول استفاده می شوند. سپس بازدیدکننده روی تیزر کلیک می کند و به وب سایتی هدایت می شود که در آن می تواند اطلاعات بیشتری در مورد محصول بخواند و کل ویدیو را ببیند.

چگونه یک تیزر جذاب و کارآمد بسازیم؟

کلید ساخت یک تیزر جذاب و فوق العاده، ارائه مقدار درستی از اطلاعات است. باید کوتاه باشد (بیشتر بین 15 تا 60 ثانیه) و فقط به اندازه ای اطلاعات بدهد که حس کنجکاوی را برانگیزد. بهتر است ابتدا طرح کلی (هوک) و پیام اصلی ویدیو را بنویسید.

سپس، به نحوه ارائه اطلاعات فکر کنید. آیا می توانید آن را به یک میکرو داستان تبدیل کنید؟ چه تصاویری توجه مخاطب را جلب می کنند؟ حتی اگر تیزر بسیار کوتاه است، ایده های خود را به صورت استوری بورد ترسیم کنید. این تکنیک ها و ایده های ویدیویی می توانند به شما در ایجاد تیزر حرفه ای کمک کنند. مشاوره گرفتن از افراد حرفه‌ای و با سابقه و مانند نیک هنر می‌تواند درصد ریسک شما را پایین و احتمال موفقیت را بالا ببرد.

ارزش تیزر جذاب چیست؟

شبکه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات، شرکت ها یا خدمات ایده آل هستند. کارآفرینان با ایجاد محتوای کوتاه و جذاب به همراه یک لینک، از این فضا به خوبی استفاده می کنند.

روش موثرتر، ساخت تیزر جذاب است. تیزر با برانگیختن حس کنجکاوی مخاطب ابتدا توجه او را جلب می کند و سپس در صورت موفقیت، حس علاقه مندی را در او ایجاد می کند. از طریق تیزر می توانید مخاطبان را به سمت وبلاگ یا وب سایت خود هدایت کنید.

بی دلیل نیست که تیزرهای تمام تولیدات بزرگ هالیوودی ابتدا در رسانه ها ظاهر می شوند: آنها حواس را تحریک می کنند و مخاطب را تشنه تماشای کل اثر می کنند.

ساخت تیزر رایگان با هوش مصنوعی

با توجه به پیشرفت هوش مصنوعی و ابزارهای جدید آنلاین می‌توانید با ابزارها و سایت های زیر تیزر جذاب و رایگان بسازید.

سایت پلی پلی

سایت کنوا

سایت فلیپ کلیپ

سایت رندر فارست

اما در نظر داشته باشید که ایده و اجرا توسط این ابزارها ممکن است تکراری و فاقد خلاقیت باشد. شاید بپرسید چرا؟

پاسخ در نوآوری و ابتکاز ذهن انسان و از همه مهم‌تر ارتباط با دیگر انسان هاست. یک طراح تیزر می‌تواند با توجه به رفتار و سلیقه مخاطبان و تحلیل انسان‌ها در دنیای واقعی سناریوی بهتری بسازد. چند نمونه از این تحلیل‌های درست را اینجا بخوانید.